KREATIVNÍ ARTETERAPIE 

pro děti a mladistvé

Když slova nestačí a myšlenek je moc


Kreativní arteterapie významně přispívá k osobnímu vyjádření, sebepoznání, osobnímu růstů a k uvolnění ze životních obtíží a potlačených emocí. Kombinuje metody arteterapie, koučinku a Bachových květových esencí. Je zároveň mostem, který snadněji pomáhá klientům otevřít cestu k terapeutovi a umožní jim tak lépe pochopit své pocity, myšlenky, emoce a následně je reflektovat.

Tato metoda poslouží k vyjádření a pochopení klientova vnitřního emocionálního stavu a následné léčbě.

Sezení jsou vhodná pro všechny věkové kategorie a lze je vést formou pro jednotlivce, skupinové terapie či rodinného nebo párového poradenství.


S čím konkrétně pomáhá Kreativní arteterapie

Sebepoznání

Prostřednictvím kresby terapie pomáhá klientovi objevovat hlubší významy spojené s prožitky a jeho osobností. Díky sebepoznání a sebeuvědomění si zvyšuje povědomí o sobě samém, svých silných i slabších stránkách a potřebách.


Zlepšení sociálního kontaktu

Skrze sdílení svých kreseb a jejich interpretaci s terapeutem či skupinou se klient učí komunikovat, formulovat své myšlenky, pocity, názory, lépe vyjádří své emoce. Porozumí lépe sobě samému i druhým, což mu v budoucnu přinese schopnost navazovat a udržovat zdravé mezilidské vztahy.

Zpracování emocí

Kreativní terapie umožňuje a dává prostor pro vyjádření, porozumění a zpracování emocí prostřednictvím výtvarného umění což vede k uvolnění emočního napětí.

Osobní růst

  V Kreativní terapii klient zkoumá s lehkostí svou kreativitu a objevuje nové způsoby sebevyjádření svých prožitků a myšlenek. To mu otevírá nové možnosti k životním výzvám.

Duševní zdraví

Kreativní terapie pomáhá klientům lépe porozumět jejich chování, reakcím, prožitkům, zvládat stresové situace a redukovat úzkostné stavy. Je účinným pomocníkem při léčbě duševních poruch a psychických potíží.


Co nejčastěji řešíme

Děti a mladiství: noční děsy, pláč, nespavost, úzkosti, stud, dlouhodobá únava, noční pomočování, zácpa, agresivní chování, pocit méněcennosti, nástup do nové školky, školy, perfekcionismus, problémy s učením, nesoustředěnost, změna bydliště, trauma z rozpadu rodiny...

Dospělí: životní křižovatky, úzkosti, stres, únava, deprese, smutek, ztráta blízké osoby, rozvod, rozpad rodiny, migrény, nespavost, změny v zaměstnání, syndrom vyhoření, chronický strach...